Realidean johtamat 18 kauppa- ja liikekeskusta menestyivät vuonna 2024 mainiosti:
- Keskustemme kävijämäärä kasvoi viime vuonna 4,4 %. Asiakaskäyntejä oli yhteensä lähes 100 miljoonaa ja keskusten kokonaismyynti kipusi 1,5 miljardiin euroon. Myös tänä vuonna asiakasmäärien kasvu on jatkunut, tammikuussa keskuksissamme kasvu oli 2,8 % viime vuoden tammikuuhun verrattuna.
- Neuvottelimme viime vuonna yhteensä lähes 200 vuokrasopimusta kattaen noin 78 000 m² liiketilaa. Uusia vuokrasopimuksia solmittiin kaikilla kaupan ja palveluiden sektoreilla, joukossa sekä kansainvälisiä että kotimaisia ketjuja ja paikallisia yrittäjiä.
Johtamiemme keskusten liiketilojen yhteenlaskettu pinta-ala on 370.000 m² ja vuokralaisia on yhteensä noin 800. Menestyksen avaimena on keskusten aktiivinen kehittäminen ja tiivis yhteistyö toimeksiantajiemme, vuokralaisten ja yhteistyökumppaneidemme kanssa.
TosiTiimimme on innostunut onnistumaan yhdessä uusin tavoittein tänäkin vuonna!